Kommenteeri

Miks Eesti 420?

420 (neli-kakskümmend) on ülemaailmne mitteformaalne liikumine kanepi legaliseerimise eest. Termin on saanud alguse USA California osariigi väikeses linnas San Rafael 1971. aastal, kui San Rafael High Schooli õpilased kogunesid regulaarselt kell 4:20 Louis Pasteuri kuju juures, et suitsetada kanepit ja suhelda mõttekaaslastega. Nende mitteformaalseks tervituseks on saanud "420 Louis!"

Selle nimega tähistatakse ka kanepi tarvitamise subkultuuri. 

Kanepi legaliseerimise pooldajad Ameerikas ja mujal maailmas traditsiooniliselt kogunevad kell 4:20 või korraldavad üritusi 4/20 (ehk 20. aprillil), et rääkida vastutustundlikust narkopoliitikast, kanepi tarvitamisest meditsiinilistel ja rekreatsioonilistel eesmärkidel ning kanepituru reguleerimisest oma riigis.

Kuupäeva 20. aprilli (USA traditsiooni järgi kirjutatuna 4/20) tähistatakse liberaalse kanepipoliitika propageerimise päevana mitme kanepi legaliseerimise eest võitleva vabaühenduse poolt nagu NORML (National Organization for the Reform of Marijuana Laws), SAFER (Safer Alternative for Enjoyable Recreation) ja SSDP (Students for Sensible Drug Policy).

Lisa kommentaar

Email again: